Комісія з атестації осіб, що мають намір проводити енергетичну сертифікацію будівель та споруд

На базі кафедри електричних станцій НТУ «ХПІ» діє комісія з атестації фахівців, що мають намір проводити енергетичну сертифікацію будівель та споруд згідно з Законом України «Про енергетичну ефективність будівель».

Вимоги до кандидатів

Для проходження атестації необхідно відповідати наступним вимогам:

  1. Мати відповідну вищу освіту не нижче другого рівня (магістр або спеціаліст).
  2. Мати відповідну вищу освіту не нижче першого рівня (бакалавр) для енергетичного обстеження інженерних систем.
  3. Мати стаж роботи не менш 3 років в галузі енергетики, енергоефективності та енергозбереження, будівництва та архітектури або житлово-комунального господарства.

Документи для атестації

Відповідно до «Порядку проведення професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність з сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2018 р. № 605, охочі пройти атестацію мають подати заяву на ім'я голови комісії та надати копії наступних документів:

  • паспорт та ідентифікаційний код;
  • документ про спеціальну освіту (диплом та додаток);
  • трудова книжка або документ, що підтверджує необхідний трудовий стаж;
  • стислі відомості про професійну діяльність у вільній формі (резюме).

Особа, що має намір пройти професійну атестацію, може подати документи особисто або надіслати їх поштою. При використанні електронної пошти на документи має бути накладений електронний цифровий підпис заявника відповідно до вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».

Заява та документи подаються не пізніше ніж за 5 днів до дати проведення атестації, визначеної комісією.

Підготовка до атестації

Перелік нормативних актів та документів, знання положень яких враховуються при атестації :

 

Результати атестації

Після успішної атестації фахівець включається до Бази даних атестованих енергоаудиторів із сертифікації енергетичної ефективності будівель та фахівців з обстеження інженерних систем будівель, а також інженерів-проектувальників та отримує Сертифікат НТУ «ХПІ».

Підготовчі курси

Фахівці кафедри електричних станцій НТУ «ХПІ» можуть допомогти вам у підготовці до атестації. Технічною організацією та проведенням курсів з енергоаудиту будівель займається партнерська компанія «СКБО «Екополітех». Детально з інформацією про підготовчі курси можна ознайомитись на сайті компанії.