Події

Конкурс Black Sea Science 2022

Конкурс Black Sea Science 2022

Вітаємо студентську команду кафедри електричних станцій: Рибакову Г., Сироватського М., Павленка Д. та їх керівників: ас. Івахнова А., ас. Булгакова О. з присудженням 3-го призового місця на Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science 2022»  за напрямом «Енергетика та енергоефективність»!
Відкрита студентська олімпіада з енергоменеджменту 2021

Відкрита студентська олімпіада з енергоменеджменту 2021

Вітаємо студента гр. Е-117б Дмитра Гончарова, який посів 2-ге призове місце на Відкритій всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності "Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології" 2021!
Всеукраїнська студентської олімпіада з енергоменеджменту 2019

Всеукраїнська студентської олімпіада з енергоменеджменту 2019

Вітаємо команду НТУ «ХПІ» – призерів 2-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з енергетичного менеджменту 2019! 2 місце: Дзига Юрій (Е-55) 3 командне місце: Дзига Юрій (Е-55) Матвєєв Володимир (Е-55)

Про кафедру

Кафедра електричних станцій НТУ «ХПІ» готує фахівців в області електроенергетики з 1930 р. Її засновниками були видатні діячі вищої школи, відомі вчені – П. П. Копняєв і А. Л. Матвеєв, що на довгі роки сформували принципи фундаментальної та практичної підготовки інженерів-електриків.

Вже майже століття кафедра залишається одним з головних центрів підготовки кадрів для енергетичних підприємств. Можна впевнено сказати, що в нашій країні немає такої електростанції або дослідницького інституту енергетичного профілю, у яких не працювали б наші випускники. Працюють вони й у багатьох інших країнах світу.

Сьогодні на кафедрі ведеться підготовка бакалаврів, магістрів і аспірантів як в галузі електричних станцій, так і в галузі енергетичного менеджменту.

Своє майбутнє кафедра бачить у тісній інтеграції освітнього процесу і прикладних наукових досліджень. Розвивається лабораторна база з використанням комп'ютерної техніки й сучасного електротехнічного обладнання провідних світових виробників. Проводиться підвищення кваліфікації діючих фахівців. Вченими кафедри виконуються національні й міжнародні науково-дослідні проекти.

Але найголовніше,  наші випускники завжди залишаються затребуваними у сфері енергетики.

Освітні програми

На кафедрі ведеться підготовка бакалаврів і магістрів за двома освітніми програмами спеціальності 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка":

141.01 - Електричні станції

Класична освітня програма, яка дозволяє випускнику працювати на електричній станції, в профільному проєктному інституті або в службі головного енергетика будь-якого підприємства

141.05 - Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології

Актуальна і сучасна освітня програма, яка дозволяє випускнику працювати в енергосервісних компаніях, у відділах енергопостачання та енергоменеджменту промислових та комунальних підприємств, в державних інспекціях та місцевих установах, що займаються підвищенням енергоефективності та використанням відновлюваних джерел енергії

Image

ВЧИМО і МОДНОМУ, і ВІЧНОМУ!

Наукова робота

На кафедрі "Електричні станції" ведеться підготовка аспірантів за спеціальністю 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка". Створена і розвивається наукова школа "Енергоефективність та енергозбереження при виробництві, розподілі та споживанні енергії", представниками якої за останні роки захищено 5 кандидатських дисертації. Успіхи наукової діяльності кафедри відбивають профіль кафедри в Google Академії та рейтинг кафедри серед інших український наукових колективів.

Працевлаштування випускників

Випускників нашої кафедри охоче приймають на роботу різні підприємства та установи енергетичного профілю. В останні роки найбільша кількість випускників працевлаштувалась на наступних підприємствах:

Партнери кафедри

Кафедра співпрацює та має договори про науково-технічне співробітництво з багатьма підприємствами України