Події

День відкритих дверей НТУ "ХПІ". 1 квітня 2024

День відкритих дверей НТУ "ХПІ". 1 квітня 2024

1.04.2024 кафедра електричних станцій взяла участь в проведені "Дня відкритих дверей НТУ "ХПІ". Його влаштували в укритті університету і проводили одночасно в онлайн та очному форматі. На фото ас. кафедри В. Гриценко представляє дослідну фотоелектричну систему.

Конкурс Black Sea Science 2024

Конкурс Black Sea Science 2024

Вітаємо студентську команду ННІ ЕЕЕ: Шуріпу Д., Борисенка Д. гр. Е-120в та Головка О. гр. Е-122са, а також їх керівників: ас. Івахнова А., ст. викл. Федорчука С. з успішною участю у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science 2024» за напрямом «Енергетика та енергоефективність»!

Віртуальна подорож до енергетики. Харків, Ліцей 24

Віртуальна подорож до енергетики. Харків, Ліцей 24

19 березня 2024 р. асистент кафедри «Електричні станції» Андрій Івахнов за підтримки молодіжного об'єднання Енергетичний хаб провів семінар «Віртуальна подорож до енергетики» для учнів 11 класу Комунального закладу "Харківський ліцей № 24 імені І.Н.Питікова Харківської міської ради".

Під час захопливого 3D тура по різних типах електростанцій школярі та вчителі ознайомились з принципом їх роботи та особливостями використання в енергосистемі України.

Про кафедру

Кафедра електричних станцій НТУ «ХПІ» готує фахівців в області електроенергетики з 1930 р. Її засновниками були видатні діячі вищої школи, відомі вчені – П. П. Копняєв і А. Л. Матвеєв, що на довгі роки сформували принципи фундаментальної та практичної підготовки інженерів-електриків.

Вже майже століття кафедра залишається одним з головних центрів підготовки кадрів для енергетичних підприємств. Можна впевнено сказати, що в нашій країні немає такої електростанції або дослідницького інституту енергетичного профілю, у яких не працювали б наші випускники. Працюють вони й у багатьох інших країнах світу.

Сьогодні на кафедрі ведеться підготовка бакалаврів, магістрів і аспірантів як в галузі електричних станцій, так і в галузі енергетичного менеджменту.

Своє майбутнє кафедра бачить у тісній інтеграції освітнього процесу і прикладних наукових досліджень. Розвивається лабораторна база з використанням комп'ютерної техніки й сучасного електротехнічного обладнання провідних світових виробників. Проводиться підвищення кваліфікації діючих фахівців. Вченими кафедри виконуються національні й міжнародні науково-дослідні проекти.

Але найголовніше,  наші випускники завжди залишаються затребуваними у сфері енергетики.

Освітні програми

На кафедрі ведеться підготовка бакалаврів, магістрів і аспірантів за освітніми програмами спеціальності 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка":

141.01 - Електричні станції

Класична освітня програма, яка дозволяє випускнику працювати на електричній станції, в профільному проєктному інституті або в службі головного енергетика будь-якого підприємства

141.05 - Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології

Актуальна і сучасна освітня програма, яка дозволяє випускнику працювати в енергосервісних компаніях, у відділах енергопостачання та енергоменеджменту промислових та комунальних підприємств, в державних інспекціях та місцевих установах, що займаються підвищенням енергоефективності та використанням відновлюваних джерел енергії

 

Також на нашій кафедрі спільно з кафедрою мікро- та наноелектроніки ведеться підготовка магістрів за унікальною міждисціплінарною освітньою програмою за спеціальностями 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" та 176 "Мікро- та наносистемна техніка":

141 та 176 - Стала та відновлювана енергетика: Електрична та мікроелектронна інженерія

Новітня магістерська освітня програма, яка враховує найбільші енергетичні, технологічні й кліматичні виклики сьогодення і призначена для здобувачів вищої освіти, що прагнуть стати кращими фахівцями у сфері сталої енергетики, ефективного виробництва та розподілу електроенергії від відновлюваних джерел

Image

ВЧИМО і МОДНОМУ, і ВІЧНОМУ!

Наукова робота

На кафедрі "Електричні станції" ведеться підготовка аспірантів за спеціальністю 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка". Створена і розвивається наукова школа "Енергоефективність та енергозбереження при виробництві, розподілі та споживанні енергії", представниками якої за останні роки захищено 5 кандидатських дисертації. Успіхи наукової діяльності кафедри відбивають профіль кафедри в Google Академії та рейтинг кафедри серед інших український наукових колективів.

Працевлаштування випускників

Випускників нашої кафедри охоче приймають на роботу різні підприємства та установи енергетичного профілю. В останні роки найбільша кількість випускників працевлаштувалась на наступних підприємствах:

Партнери кафедри

Кафедра співпрацює та має договори про науково-технічне співробітництво з багатьма підприємствами України