Кафедра електричних станцій НТУ "ХПІ"

Кафедра електричних станцій

Навчально-науковий інститут енергетики, електроніки та електромеханіки

Національний технічний університет
«Харківський політехнічний інститут»

Ліквідація академзаборгованості під час карантину!

Матеріали для підготовки до іспитів дивіться на сторінці Навчання під час карантину

Події

Вітаємо команду НТУ «ХПІ» – призерів 2-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з енергетичного менеджменту 2019 !!!

2 місце:

Дзига Юрій (Е-55)

3 командне місце:

Дзига Юрій (Е-55)
Матвєєв Володимир (Е-55)

Події

На базі кафедри електричних станцій НТУ "ХПІ" створено Комісію з атестації осіб, що мають намір проводити енергетичну сертифікацію будівель та споруд.

Узнати детальніше...

Події

22 листопада 2018 відбулось офіційне відкриття «Кафедри Академії ДТЕК».

В рамках заходу були презентовані енергогенеруючі підприємства компанії ДТЕК, представлена  стипендіальна програма ДТЕК та здійснено попередній відбір студентів в «Групу ДТЕК».

Студенти «Групи ДТЕК» отримуватимуть від компанії додаткову персональну стипендію і проходитимуть додаткове виробниче навчання. Воно включає роботу над навчальними планами на підприємствах, практичні заняття, спецкурси, семінари, самопідготовку за матеріалами компанії, а також відкриті уроки на базі Академії ДТЕК, зустрічі з керівниками компанії та виробничих підприємств. Студенти «Групи ДТЕК» виконуватимуть дипломні проекти на теми, актуальні для компанії ДТЕК.

Для участі у відборі студентів в «Групу ДТЕК» на наступний рік слід заповнити на кафедрі анкету.

Про кафедру

Кафедра електричних станцій НТУ «ХПІ» готує фахівців в області електроенергетики з 1930 р. Її засновниками були видатні діячі вищої школи, відомі вчені – П. П. Копняєв і А. Л. Матвеєв, що на довгі роки сформували принципи фундаментальної та практичної підготовки інженерів-електриків.

Вже майже століття кафедра залишається одним з головних центрів підготовки кадрів для енергетичних підприємств. Можна впевнено сказати, що в нашій країні немає такої електростанції або дослідницького інституту енергетичного профілю, у яких не працювали б наші випускники. Працюють вони й у багатьох інших країнах світу.

Сьогодні на кафедрі ведеться підготовка бакалаврів, магістрів і аспірантів як в галузі електричних станцій, так і в галузі енергетичного менеджменту.

Своє майбутнє кафедра бачить у тісній інтеграції освітнього процесу і прикладних наукових досліджень. Розвивається лабораторна база з використанням комп'ютерної техніки й сучасного електротехнічного обладнання провідних світових виробників. Проводиться підвищення кваліфікації діючих фахівців. Вченими кафедри виконуються національні й міжнародні науково-дослідні проекти.

Але найголовніше,  наші випускники завжди залишаються затребуваними в сфері енергетики.

Спеціалізації

Image

На кафедрі ведеться підготовка бакалаврів і магістрів за двома спеціалізаціями спеціальності 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка":

141.01 - Електричні станції

Класична спеціалізація, яка дозволяє випускнику працювати на електричній станції, в профільному проектному інституті або в службі головного енергетика будь-якого підприємства

141.05 - Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології 

Актуальна і сучасна спеціалізація,  яка дозволяє випускнику працювати в енергосервісних компаніях, в відділах енергопостачання та енергоменеджмента промислових та комунальних підприємств, в державних інспекціях та місцевих установах, що займаються підвищенням енергоефективності та використанням відновлюваних джерел енергії

 

Ми ВЧИМО і МОДНОМУ, і ВІЧНОМУ!

Наукова робота

На кафедрі "Електричні станції" створена і розвивається наукова школа "Енергоефективність та енергозбереження при виробництві, розподілі та споживанні енергії". Представниками наукової школи захищено 4 кандидатських дисертації. Ведеться підготовка 5 аспірантів.  Успіхи наукової діяльності кафедри відбивають профіль кафедри в Google Академії та рейтинг кафедри серед інших український наукових колективів.

Працевлаштування випускників

Випускників нашої кафедри охоче приймають на роботу різні підприємства та установи енергетичного профілю. В останні роки найбільша кількість випускників працевлаштувалась на наступних підприємствах: